Home > Ústavní soud, Politika > Prezident Zeman navrhl 4 nové ústavní soudce – o koho se jedná?

Prezident Zeman navrhl 4 nové ústavní soudce – o koho se jedná?

Podle informací např. @CT24zive prezident Zeman dnes navrhl na ústavní soudce tyto čtyři kandidáty: Miladu Tomkovou, Jaroslava Fenyka, Vladimíra Sládečka a Jana Filipa.

Co o těchto lidech víme (jen velmi stručně posbíráno z netu pro rychlou představu):

JUDr. Milad Tomková (nar. 1959) je soudkyní Nejvyšší správního soudu (NSS) v Brně, a to od roku 2003. Podle informací na webu http://www.nssoud.cz působila v letech 1987-2003 na MPSV, od roku 1992 jako ředitelka legislativního odboru. V letech 1998 až 2003 byla členkou Legislativní rady vlády České republiky. Na NSS v současné době vykonává funkci předsedkyně senátu sociálně-správního kolegia (předsedkyně 6. senátu) a předsedkyně kárného senátu.

Prof. JUDr. Jaroslav Fenyk (nar. 1961) je profesorem na katedře trestního práva Právnické fakulty Masarykovy university v Brně. Spolupracuje s právní kanceláří WHITE & CASE.

Prof. JUDr. Vladimír Sládeček je vedoucím katedry správního práva a právní vědy na Právnické fakultě University Palackého v Olomouci.

Prof. JUDr. Jan Filip (nar. 1950) je vedoucím katedry ústavního práva a politologie Právnické fakulty Masarykovy university v Brně.

Je stručná poznámka: Někoho možná může překvapit, že byla nominována soudkyně NSS, a nikoli předseda tohoto soudu JUDr. Baxa, o kterém nejen média spekulovala jako o možném novém (nejen) soudci Ústavního soudu. No, budeme to dále sledovat. Uvidíme také, jak se k tomu postaví senátoři.

Categories: Ústavní soud, Politika
  1. No comments yet.
  1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s